Relax centrum

Masáže

Klasická masáž je základom a východiskom pre uplatňovanie všetkých masáží. Je to sústava masážnych hmatov, zameraných na regeneráciu celého tela. Využíva najrôznejšie spôsoby trenia a hnietenia svalov. Zníženie napätia vo svaloch, prispieva tiež k uvoľneniu a zmierneniu bolesti kĺbov. Poskytuje úľavu a zdravotné výhody pre ľudí všetkých vekových kategórií a životného štýlu. Kým jednorazová masáž sa môže ukázať ako veľmi prospešná, hlbšie a trvalé výsledky sa dosiahnu pravidelnou a dlhodobejšou masážou.

Masáž robíme základným masážnym olejom, do ktorého môžeme pridať éterický olej (levanduľa, pomaranč, mandarínka, meduška...) Aromoterapia a príjemná relaxačná hudba dotvára atmosféru, pri ktorej si oddýchnete a zrelaxujete.

Mäkké techniky - uvoľňovanie chrbta a krčnej chrbtice. Masáž účinne uvoľňuje svalstvo a blokády, prispieva k zlepšeniu celkového zdravotného stavu a uvoľneniu stuhnutých svalov.

Myofasciálne techniky - hĺbkovo uvoľňuje stuhnuté ramená a krk. Tento typ masáže je ideálny na uvoľnenie spodnej časti chrbta, pri chronických bolestiach hlavy, seknutom krku, zlom držaní tela, skolióze.

Mäkké a myofasciálne techniky sa robia na sucho, bez oleja, masér však vyvíja určitý tlak, stimuluje body, dokáže hĺbkovo ovplyvniť každý sval, kosti, cievy, nervy. Pomocou nich sa dajú bolesti zredukovať na minimum.

Reflexná masáž chodidiel sa považuje za jednu z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Tlak na reflexné body pôsobí na tok energie v tele, uvoľňuje sa napätie a orgány sa povzbudzujú k lepšej činnosti. Reflexnou masážou sa aktivuje samoliečiteľská schopnosť organizmu a zároveň sa vyplavujú toxíny a usadeniny, ktoré v tele stagnovali vplyvom nedostatočnej cirkulácie krvi. Metóda je vhodná ako liečba i prevencia.

Indikácie masáže

· vždy keď je čas, chuť a peniaze :-)

· pri rehabilitácii

· v rekonvalescencii

· pri bolestiach chrbta

· pri skolióza

· pri migréne a bolestiach hlavy

· po mozgových príhodách

· skleróza multiplex

· pomáha riešiť psychické problémy a depresie

· pred a medzi športovým výkonom

Účinky masáže

celkový priaznivý účinok na organizmus ako celok

pôsobenie na nervový systém,

zlepšuje funkciu krvného, lymfatického a obehového systému,

odstraňovanie odumretých buniek z povrchu kože

rozširujú sa cievy, dráždia nervové zakončenia

priaznivé pôsobenie na stav podkožného tkaniva v okolí kĺbov, odstraňovanie opuchov, zvyšovanie pružnosti kĺbového puzdra a tak udržiavať dobrý pohybový rozsah kĺbov,

odstraňovanie únavy, navodenie psychofyzickej relaxácie,

zlepšenie sekrécie tráviacich štiav a peristatiky čriev,

vylučuje sa rôzne tráviace enzýmy, môže sa zvýšiť, alebo znížiť účinok liekov, vylučujú sa hormóny

zlepšenie látkovej premeny a vylučovania

reflexné účinky cez nervové vlákna

pomáha zmierňovať následky úrazov a operácií,

uvoľňuje napätie tela, upokojuje myseľ

Kontraindikácie

vírusy a zápaly, AIDS, nádorové ochorenia, neidentifikovateľné znamienka (majú iný tvar, sú zapálené), plesne, herpesy, pásový opar, kŕčové žily a varixy, alkolholizmus a narkománia, aktívna dna, aktívne zápaly kĺbov čerstvé úrazy

Kontakt: 0948/027 078, na objednávku

 

 

Zobraziť cenník masáží