Relax centrum

Baby masáž

Táto masážna technika nie je žiadnou novinkou. Má svoju históriu a v mnohých kultúrach ju považujú za samozrejmosť pri vytváraní a prehlbovaní citových vzťahov, pri zmierňovaní rôznych druhov bolesti, alebo pri relaxácii. Základom masáže je dotyk. Jemný a láskavý dotyk, ktorý dodáva pocit tepla, lásky, istoty. Prečo teda nepoužívame dotyky zámerne, vedome a každodenne ako prostriedok na prejavenie citov, uvoľnenia a uzdravenia?

Deti, ktoré sú masírované od narodenia, sú prístupnejšie a otvorenejšie k rodičom. Okrem toho je masáž ošetrujúcim dotykom, ktorý pomáha prekrviť svaly a stimuluje nervovú sústavu. Metóda BABY masáže – detí a kojencov je natoľko univerzálna, že ju môžeme používať ako u zdravých, tak pri handicapovaných deťoch, deťoch ktoré trpia špecifickými poruchami učenia, bábätkách i starších deťoch, dokonca aj u dospelých.

V metóde Masáží detí a kojencov sa učí používať dotyk zámerne, vedome a každodenne.

Baby masáž zahŕňa 3 druhy detských masáží: prvou sú tradičné indické masáže, druhou švédske masážne techniky a poslednou masáž chodila, ktorá sa vyvinula z reflexných techník. No a na zmiernenie detskej koliky aj joga. Masáž je zostavou veľmi jemného a citlivého masírovania detského tela. Nestimuluje, ale harmonizuje. Blahodarne ňou môžeme vplývať na duševné i fyzické zdravie dieťaťa.

Účinky masáže u detí

- odstránenie popôrodnej traumy

- zlepšenie spánkového rytmu

- zbavenie napätia

- väčšia odolnosť voči chorobám

- masáž ovplyvňuje krvný obeh a tým činnosť orgánov a rozvoj všetkých tkanív

- stimuluje pokožku, jednotlivé nervové zakončenia a tým posilňuje hmat

- ovplyvňuje svalstvo, jeho spevnenie, uvoľnenie

- rozvoj motoriky

- navodenie správneho rytmu striedania záťaže a odpočinku

- posilnenie peristaltiky čriev, podpora trávenia

- uvedomovanie si vlastného tela, jeho prijatie, schopnosť vnímať dotyk

- potešenie, radosť

- uvoľnenie potlačovaných pocitov, ich vyjadrenie počas masáže

- získavanie dôvery k masírujúcim rodičom

- pocit sunáležitosti s mamou, otcom - citový kontakt

- učiť sa relaxovať

Masáž je aj forma hry a neverbálne komunikácie. Prehĺbi sa vzťah a dôvera medzi rodičom a dieťaťom, budete spolu komunikovať aj bez slov. Z bežného dotyku, pohľadu, mimiky tváre dokážete ľahko prečítať, čo sa vo vašom dieťatku deje. Ak budete trpezliví a láskaví, ak sa z vašich masáží stane tvorivá práca, tak účinky dotykovej relaxácie pocítite v priebehu niekoľkých dní, či týždňov.

Viac informácii na tel. č. 0948/027 078